Опекун правий – хто він такий, навіщо він потрібен і що він робить?

Під час вступу неповнолітнього учня до технікуму Польщі потрібне підтвердження від батьків про те, що їхня дитина буде на території Польщі у супроводі та під контролем “опікуна правного”.

За польським законодавством – це людина, яка може приймати рішення від імені батьків у разі непередбачених ситуацій (хвороба, операція, протиправні дії дитини), відповідає за її здоров’я та безпеку в період навчання. Тобто, це людина, яка має певні права.

Батьківські права у повному обсязі зберігаються за батьками.

Документально передача повноважень оформляється у нотаріуса в Україні у вигляді Заяви, в якій нотаріус вказує паспортні дані та легалізацію у Польщі особи, уповноваженої батьками. Також прописується перелік повноважень. Опікун правний може бути громадянином Польщі, який проживає в безпосередній близькості від місця навчання та проживання підопічного учня, та може проконтролювати та надати необхідну допомогу у проміжок терміну часу.

Також опікуном правим може бути громадянин України, який знаходиться в одному населеному пункті з учнем і має довгострокову візу або карту побуту, що діє.

Що робить правоохоронець під час навчання та побуту учня?

1. Супроводжує учня до лікувального закладу для проходження планових медоглядів у напрямку технікуму.

2. Супроводжує учня до лікувального закладу у разі необхідної невідкладної медичної допомоги.

3. Відвідує батьківські збори та контролює успішність учня.

4. Підтримує постійний контакт із класним керівником та вихователем учня.

5. Контролює умови проживання та побуту учня – відвідує інтернат.

6. Вирішує питання щодо побуту та проживання в інтернаті в міру їх виникнення.

7. Регулярно контактує з директором інтернату щодо поведінки учня в інтернаті.

8. Регулярно повідомляє батькам про успішність та поведінку учня, радиться з батьками про можливі шляхи вирішення проблем у разі їх виникнення.

9. Супроводжує учня до місця навчання з України до Польщі та додому на канікули. Проїзд опікуна сплачується батьками додатково.

10. Перебуває у постійному контакті з учнем не лише формально, а й чисто по-людськи. Розмовляє, цікавиться моральним станом підопічного, підказує та спрямовує.

Наша компанія здійснює опікунство через своїх співробітників, які перебувають у Польщі, мають карту побуту терміном на три роки і проживають у містах, де навчаються учні.