Місто Сандомеж. Технікуми Сандомежа

Місто Сандомеж. Технікуми Сандомежа

Сандомеж – старовинне польське місто з десяти віковою історією, живописно розташований на краю Келецько-Сандомирської височини, що спадає крутими схилами в долину річки Вісли.

Колись Сандомеж належав до великих міст Польщі. Як головний королівський штаб, Сандомеж був місцеперебуванням князів і резиденцією королів. Місто десяти століть пов’язане з християнством. Разом з розташованим неподалік Завихостом (Zawichost) становив вузол торгового шляху, який вів із Західної Європи через Вроцлав, Краків, Вісліцу (Wiślica) і Сандомеж на Русь і далі на схід до Монгольської імперії.

Дорога до Сандомежу – це десятки кілометрів яблучних садів. Неможливо відірвати очей від квітучих дерев навесні і плодоносних яблунь восени. Старовинне місто, з великою історією християнства, а, відповідно, традицій, культури і науки. У Сандомежi знаходиться інститут теософії, де вчаться польські церковнослужителі.

Гостинно відкрили двері для українських учнів технікуми Сандомежа.

Гастрономічно- хотелярскій технікум, технічний технікум, ліцей з класом підготовки молодших медичних спеціалістів, аграрний технікум – всі ці навчальні заклади готові прийняти наших учнів.

Спеціальності, які можна отримати в технікумах Сандомежа:

– технік гастрономії

– технік хотелярства

– технік-туристик

– технік-інформатик

– технік- логістик.

Побут учнів облаштований найкращим чином. Проживання в бурсі шкільної, яка з’єднана коридором з корпусом гастрономічного технікуму, передбачає ще й триразове харчування. Діти живуть в двох тримісних кімнатах, обладнаних усім необхідним. Пральні машинки і сушки є на кожному поверсі. Також є спеціальні кімнати для самопідготовки, де в тиші можна підготуватися до уроків. Вихователі знаходяться з учнями в бурсі 24 години. Контролюють, допомагають, займаються.

У вільний час організовуються гуртки за інтересами. Проводяться спортивні змагання. Стадіони, тренажерні зали, бассейни- в місті достаток спортивних об’єктів і секцій для занять фізкультурою і спортом. Для учнів знижки до 50% від вартості абонемента.

Місто приймає велику кількість туристів. Наші учні мають можливість заробити собі кишенькові гроші на вихідних. Керівництво технікуму укладає договори з господарями готелів та ресторанів на роботу учнів технікуму. За час навчання можна стати хорошим фахівцем, який знає роботу ресторатора або менеджера готелю безпосередньо зсередини, практично, а не теоретично – за книжками. 300-400 злотих на місяць – хороша надбавка до сімейного бюджету. Та й кишенькові гроші у батьків просити не доведеться.

Після першого курсу навчання наші кращі учні матимуть можливість виїхати на літні оплачувані практики за кордон Польщі. Виїжджають, як правило, в Іспанію і Португалію. Працюють учні за своїми спеціальностями, отримують зарплату. Проживання та харчування за рахунок роботодавця.

Технікуми мають півстолітню історію і величезний досвід викладання. У гастрономічном технікумі відкрито напрямок – виноробство. Рідкісна спеціальність, але фахівці технікуму – кращі в Польщі, готові передавати знання і напрацювання учням, щоб відродити цей напрям в Сандомежi.

Сандомеж має автобусне сполучення з головними містами Польщі – Варшавою і Краковом. Автобуси курсують в цих напрямках кожну годину. Також в місті є торговий центр, супермаркети, різні магазини.

Запрошуємо на навчання у Сандомежi!